24/03/2024

En Uygun Su Tesisat Onarım Çözümleri

Makro Tesisat olarak bazı sorulara cevap arayacağız...

Su Tesisatçı kime denir diye bir soru sorulduğunda , sıhhi tesisat sorunları ile ilgili çalışan uzman tamirci olarak tanımlayabiliriz . Uzman Kadro ve Profesyonel çözüm merkezi...

Bir tesisat ustası , su boruları ve tamiri konusunda uzman olmalıdır.

Su Tesisatçı kimdir ve tesisatçı nedir soruları şu şekilde açıklanabilir;

Ev Ofis ve binaların su tesisatları ile ilgili her türlü kurulum, bakım ve onarım işlerini yapan kişidir...

Acil Su tesisatçı Aradığınızda Nöbetçi Tesisatçı Makro tesisat Burada ..

Ev ve Ofislerde su tesisatları , kullanıma uygun temiz suyun musluklara gelmesini sağlayan temiz su tesisatları ve atık suların kanalizasyona ulaşmasını sağlayan kirli su tesisatlarından oluşur.

Günümüzda Gerek eski gerek yeni evlerde sık sık tesisat arızaları ile karşılaşırız.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Su Tesisatçı , Evlerimiz de bulunan merkezi ısıtma, boru tesisatı, su temini ve kanalizasyon sistemlerinin çalışmasını ve tamirini  sağlar. Mahelle çeşme tamircisi de denilmektedir..

İnşaatlarda sıhhi tesisat ve ekipmanların montajcısı ve acil servislerin bir çalışanı olarak çalışır.

 Sıhhi Tesisatçı Ne İş Yapar?
Sıhhi tesisatçılar kanalizasyona bağlanan giderler ve su borularının bağlantıları ile ilgili tesisatlarda uzmanlıklarını icra ederler. Makro Tesisat Firması Tüm Tesisat Sorunlarında Uzman Çözümler sunar..

Zaman zaman tesisatın detaylarına göre görüntüleme ya da dinleme cihazları da kullanabilmektedirler.

Su tesisatçısı , sıhhi tesisat malzeme ve cihazlarının montajından, bu elemanlarda meydana gelecek arızaların tespitinden ve onarımından sorumludur.

Bir Binanın  ihtiyaç duyduğuı Su depolama , Su ısıtma , su temini , basınç düşürücü ve dağıtımı , pis su gideri , pimaş atık su arıtımı , yağmur suyu tahliyesi ve yangın söndürme tesisat alanını içine alır ve buna sıhhi tesisat denir.

Sıhhi Tesisat Uzmanı kimdir?

Sıhhi tesisat uzmanı , projeye uygun olarak su tesisat sistemlerine döşeyebilen , tesisatların kurulum  montajı , söküm işlemi , bakımı , onarımları ve kontrollerini yapabilen kişiye denir.
Su Tesisat Tamircisi :
Evlerimizde Bir patlamış su borusu veya sızdıran bir musluk ilk başta özellikle problemi hızlı bir şekilde çözmeniz durumunda büyük sorun görünmeyebilir, ancak su tesisat sorunları bir uzman tarafından sabitlenmeden bırakılırsa ciddi hasara neden olabilir.

Böyle bir sorunda oluşan hasarı incelemek ve işler kötüye gitmeden önce tesisat sisteminizde gerekli onarım ve tamir için güvenilir bir sıhhi tesisat şirketine başvurmalısınız.
Sıhhi tesisat arızaları nelerdir?
Musluk Conta arızaları , Musluk yuva arızaları , Musluk yatak arızaları , Ana vana arızaları , Atık su tesisatı arızaları , temiz su tesisatı , pis su tesisatı , kat kaloriferi , yerden isitma , Pimaş Gider arızaları , Tesisat boru arızaları , Sifon arızaları , süpürgelik üstü tadilat tamirat uygun fiyata tam hizmet .

Google en çok aranan Şikayetler  :

Su Kaçağı Bulma , Su Kaçağı Tespiti , Mutfak Tıkanıklık Açma , Banyo Tıkanıklık Açma , lavabo tıkanıklık , tuvalet tıkanıklık , klozet tıkanıklık , duvardan su sızıntısı , üst kattan su sızıntısı , kırmadan su kaçağı bulma ....

Kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Pimaş Pis su Gider borusunun içine gönderdiğimiz termal kamera ile , Pis su borusunun içinde olan arızayı aynen kamera ekranında göstermektedir. Pis su borularında genel olarak conta sıyırması ve eğim sorunu olur. Bunun haricinde çökme, kırılma veya çatlama gibi arızalar meydana gelmektedir.

Üst Kattan Gelen Su Sızıntısı :

Üst Kattan sızan suyun temiz su tesisatından mı, yoksa pimaş hattından mı olduğunu anlamak için .

Tavandaki su kesintisiz akıyorsa veya damlama söz konusuysa temiz su hattında sorun olduğu anlamına gelir.
Bunun yanında tavanda veya duvarda dökülmeler ve küflenme meydana gelir. Su damlaları ara ara akıyorsa atık su tesisatında kaçak vardır. Yok Eğer tavanda kabarma yada sararma söz konusuysa hatta kokuda varsa pis su borusundan gelmektedir..

 Akustik Cihazlarla Su Sızıntısı tespiti :
Su sızıntısı akustik dinleme cihazları, termal kamera, kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir. Tespit işleminde daireye gelen tüm su boru hatları kontrol edilerek su hatlarında bir sızıntı, çatlat, patlamış su borusu var mı kontrolü sağlanır.